KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11733335
nr 1173 3335
Ã…ke Johansson
(1893-1968), Sverige
Etsning, Åke Johansson, "Frifågel", 23/100, signerad, -83, motivet: 30x20
Åke Johansson, svensk bildkonstnär född i Mora 1893, död 1968.
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
måndag 2 april 2018
kl 20:47:45
300 kr
350 kr
600 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr
Ã…ke Johansson
Läs mer om Ã…ke Johansson